Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
SatursSaturs  Latest imagesLatest images  MeklētMeklēt  ReģistrētiesReģistrēties  IeietIeiet  

 

 Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...

Go down 
+13
kirsakmenits
V
ELL
Ģirts
festers
Ķieģelis
Jorenz
VWBus
Juris
maris
Imants
uldis
Raitis
17 posters
Pāriet uz lapu : 1, 2, 3  Next
AutorsZiņojums
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty09.04.13 23:13

Esmu saņēmies uzrakstīt par savu busiņu.

Tas pie Manis nokļuva gluži netīši. Satikšanās brīdī (nu jau būs pieci gadi (kopš 2008)) bija izjaukts salons, izņemti logi, lampas, šis tas piešpaktelēts. Izskatijās kā parasts kravas furgons.
Izvelkot saulītē atklājās, ka tam ir kantainas lampas - tas ieinteresēja. Ļaudis runāja, ka iekšā esot gulta un tikai sešas vietas. Sīkāk apskatot nonācu pie secinājuma, ka tas ir Multivans. Tika pieņemts lēmums pabeigt pārkrāsot un doties ielās.

Tā arī izdarījām. (Bildes no krāsošanas diemžēl nav, bet nu nav jau arī tur ko redzēt).

Pirmo reizi sāku saprast kas tā par vērtību, kad, sēdot uz koka bluķa krēsla vietā, aizdzinu vāģi līdz krāsošanas vietai. Tik ērti un mierīgi. Tālāk palika arvien labāk -praktiski nerūsējis. Un liekot kopā salonu pēc krāsošanas prieki nerimās. Lieli ērti krēsli, arī piesolītā gulta. Tā nobraucām apmēram gadu.

Pirmā no pārmaiņām prasošām problēmām bija nevis degvielas, bet eļļas patēriņš - apmēram 0.8 - 1 l uz 100km. Spriedām ka jāliek kaut kas cits - varianti - 1.7d vai 1.9td. Bet Ja jau cits - tad lielāks. Tātad 1.9. Meklējot tādu pieteicās 1.9 Tdi. Ok. Viss būtu vienkāršak ja tas būtu no 3. golfa. Bet nē, no 4.

Tālāk jau ir saglabājušās pāris bildes.

Tātad:


Pēdējo reizi labojis Raitis 10.04.13 0:29; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 0:01

Motora maiņa:

Iegādāts motors 1.9 tdi no Golf IV. Kods AHF. Mašīna bijusi automāts, un vēl dabūju izbraukt. Gāja labi. Saimnieks teicās, ka mašīnai liegums, un pirms tas uzlikts, braukusi māte. Motoru nopirku 2009. gadā. Divus gadus stāvējis garāžā, kamēr izlemts izjaukt. Spidometrā 80 000 kaut kas. Sliecos ticēt.

Un tad nu sākās. Kronšteini neder, trubas neder, vadu kaudzes. Vismaz pie kārbas derēja. Tas nomierināja.
Sākam likt iekšā:

Kronšteini:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=zncllie&n=C066

Otrs nav nofočēts, bet rasējumos var saprast:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=zawcxoz&n=3D_skats_kopejais__2_


Vecais karteris šāds:(spiežot uz bildēm tās palielināsies)

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=bsbvykh&n=C005

Jaunais šāds:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=qshapge&n=C006

Neder. Nogriezām jaunajam apakšu, un piemetinājām plāksnes, lai izskatās kā vecais.

Eļļas uztvērējs pirms:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=erybgdo&n=C001

un pēc(piemetināts gabals no cita eļļas uztvērēja + pārmetināts lai leņķis pareizs):

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=puhognr&n=C047


Mērtaustam uztaisīta vadīklā un pārtaisīts garums, lai rādītu pareizu līmeni jaunajā karterī:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=bbgqwbu&n=C052


Trubu darbi - pārejas dzesēšanas un gaisa caurulēm:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=xcoreif&n=20022010

Trubu mudžekļi:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=fzbpebd&n=C049


Nevēlējos atteikties no kompja un likt parasto sūkni un turbīnu, ja kāda tad tam visam jēga ja kūkai atņem garnējumu - garšīgi jau tāpat, bet īpašais mirklis atverot kastīti zūd. Tad nu nācās izvietot nepieciešamos sensorus. Tā kā iterkūlera trubas pielāgot nebija iespējams, taisījām savas sēžas.
Ieplūstošā gaisa spiediena un temperatūras mērītājs(MAP) :

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=exzdnqg&n=C062

Gāzes pedālis(mans visu laiku pirmais metinājums(gadu noturēja Very Happy )):

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=lmkuvkt&n=C070

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=lhfmxxf&n=C071

Vadu buntes. Te nu gan ieteiktu būt klāt pie mašīnas jaukšanas - pārliecināties ka tā iet, un izjaucot atzīmēt kuram vadam kas galā bijis, lai pēc tam var zināt, ka, piemēram, ABS vadu var nogriezt līdz saknēm utt.
Pēc tāda principa tad arī iztīriju vadu bunti no liekā(1.dublis vadu tīrīšanā).
Vakarā:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=bwwqlwi&n=C081

No rīta:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=xrzwanf&n=C082


Motors tika ielikts mazliet par augstu.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=totdgsg&n=C087

Nu nekas - dabūju vāka vietiņu no cita busa un viss ok.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=szcrbvx&n=C090
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=wbnjnbz&n=C085

Un protams glušaks ar visu katalizatoru - skatē dūmainība manuprāt kaut kādi 0.97.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=bobijrk&n=Izp%C5%ABt%C4%93js_2


Pēdējo reizi labojis Raitis 10.04.13 0:46; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 0:10

Jaunais motors ir skaļāks, tāpēc pēc gada tika izlemts aizmuguri noizolēt.

Notīrīju ar šķīdinātāju:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=wvmviit&n=DSC_0203
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=daytmmq&n=DSC_0206

Sākumā kārtīgi ar bitumenam līdzīgo:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=tmqmavi&n=DSC_0207
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=ogrvzqb&n=DSC_0212

Pēc tam ar švammīgo un olīgo(aiz skaļruņiem):

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=lotqrrf&n=DSC_0217

Mazliet arī durvis un "kapatu".
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=epuannv&n=DSC_0226
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=vhnvsxx&n=Fotoatt%C4%93ls0059
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 0:19

To pašu gadu nobraucu ar vadiem satītiem kūlī zem krēsla. Kad sāka sist ārā drošinātājus, tika izlemts vadus sakārtot:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=ddivrou&n=DSC_0227
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=hlokosz&n=DSC_0230

Oriģinālos štekerus paturēju ar domu, ka varbūt kādreiz gribēšu uzlikt kruīza kontroli, un, kad tā reize pienāks - lai ir vieglāk atrast kādu galu. Tagad gan esmu sapratis, ka to visu var atrast pa taisno pie motora vadības kompja.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=wnjyauj&n=DSC_0237
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=hbhqntd&n=DSC_0239

Pie reizes tika pārtaisīts arī krēslu izlaišanas mehānisms, lai varētu ieštelēt skaļruņus:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=ntlidna&n=DSC_0249
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=opadzyl&n=DSC_0246
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=nmvbgwd&n=DSC_0242
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 0:28

No sākuma aizkaru nebija. Tad bija uz makšķerauklām, kuras visu laiku plīsa.

Bet tad nāca šīs:
6mm stienīši:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=qhqvkbt&n=DSC_0250

Gali noliekti:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=tyrcvlq&n=DSC_0251

Piemetinātas šaibes jeb starplikas Smile :
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=ftbkooi&n=DSC_0252

Nopūstas ar cinku:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=hkqmkxu&n=DSC_0258

Nopindzelētas baltas:
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=wfomiwy&n=DSC_0264

Kabīnē vajadzīgajās vietās tika iekniedētas 6mm vītnes ar jauniegādāto štrumentu, un saskrūvētas klāt.

Diemžēl nav nevienas bildēs, kur būtu piestiprinātas, bet tās varu nofočēt un piemest klāt. Šodienai pietiks.
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 0:44

Aizmirsu piebilst. Turpmāk iespējams daudziem no Jums radīsies vēlme pateikt man ka no tā nav nekāda jēga, ka šis un tas ir nevajadzīgs, vai pat nesaprašana kāpec es to daru. Uz zinātkāriem jautājumiem atbildēšu ar vislielāko prieku, un esmu gatavs palīdzēt visiem foršajiem mūsu pulciņa čomiem.

Uz pārējiem - "tas nav vajadzīgs" un "kāpēc gan" atbildu jau tagad. Daudz ko daru, jo varu. Un caur visām šīm varbūt nevajadzīgajām lietām esmu tiešām daudz iemācījies, un daudz vēl iemācīšos. Tāpēc ar prieku uzklausīšu saprātīgus padomus. Un diskusijai par B&G un vai kāda neizteiksmīga toņa krāsas braucamrīkiem(pret kuriem man nav it ne kādu pretenziju), lūdzu, meklēt citu vietu.

Šis ir un paliks krāsainais dīzeļbusiņš. Varbūt vienīgi vēl uz ūdeni kā degvielu tas pretendē. Cool
Atpakaļ uz augšu Go down
uldis

uldis


Number of posts : 729
Join date : 27.08.10
Age : 56
Dzīvesvieta : Rīga, Valdlauči

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 5:28

super, man patīk, lai vecas !!!
Atpakaļ uz augšu Go down
Imants
Admin
Imants


Number of posts : 776
Join date : 27.08.10
Age : 60
Dzīvesvieta : jekabpils

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 6:24


Raiti ar Tevi vis ir kārtībā jo tu savu busu taisi priekš sevis un kā tev patīk. bom
Ļoti labi ka jauns cilvēks iemācās jaunas tehnoloģijas un tās realizē uz pagājušā gadsimta tehnikas,mums skolā mācīja ka visu var saremontēt ar
āmuri un čertām atslēgām,par tādiem kompjiem pat neviens nevarēja pat iedomāties.Tā kā tik uz priekšu. bounce bounce bounce
Atpakaļ uz augšu Go down
maris

maris


Number of posts : 404
Join date : 01.10.10
Dzīvesvieta : Valmiera

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 10:08

Saturīgi!


Mani kā vienmēr interesē formalitātes.. pārbūve.. ko par to saka CSDD un TA?
Atpakaļ uz augšu Go down
Juris

Juris


Number of posts : 310
Join date : 28.07.11
Dzīvesvieta : Valdemārpils

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 13:50

Smuki smuki nav ko piebilst...!!!Man tuvākajās dienās tas viss stāv priekšā...iepirku Golfu ar TDI šobrīd dzinēja vadības bloks pie elektriķa nahrenizē imobilaizeri... tuvākajās siltajās dienās jāķeras vērsim pie ragiem...
Atpakaļ uz augšu Go down
VWBus

VWBus


Number of posts : 288
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Bergen, N, Baldone, Lv

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 15:19

Skaisti! Un foršs jumta bagāžnieks!

Cik šim dzinējam ir zirdziņi? Smile
Atpakaļ uz augšu Go down
http://martins.macs@gmail.com
Imants
Admin
Imants


Number of posts : 776
Join date : 27.08.10
Age : 60
Dzīvesvieta : jekabpils

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 17:46


Daudz melnu dūmu. What a Face
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 21:30

maris rakstīja:
Mani kā vienmēr interesē formalitātes.. pārbūve.. ko par to saka CSDD un TA?

Csdd bija jāveic otrās pakāpes pārbūve. Mēģināšu atrast kur man tas pārbūves projekts. Ja nē, tad ieskenēšu, jo viņš uz rokas man ir.

VWBus rakstīja:
Cik šim dzinējam ir zirdziņi?

Oriģināli 110, nopirkšanas brīdī bija arī čipots. Tagad bišku vairāk.
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.04.13 23:28

Turpinājums:

Kādā no Busu saietiem, kāds iesēdās manā busā un teica, ka tam esot maza stūre, un vai man esot stūres pastiprinātājs, jo tāda stūre nākot busiem ar pastiprinātāju. Man nebija.

Aizbraucot mājās sāku skaidrot lietas apstākļus, un izrādās tiešām - ir bijusi hidrauliskā reika, bet sākusi sulot un nomainīta uz parasto. Hidrauliskā esot vai nu izmesta, vai kaut kur dziļi iegrūsta. Pēc pāris dienu cītīgiem meklējumiem to neatradu. Tad apzvanīju visus, no kā tādu varētu nopirkt, bet man piedāvāja tikai ar sūkni un trubām, bet sūknis man jau bija līdzi jaunajam motoram, bet doma par metāla trubām negāja pie sirds.

Gluži netīši pēc kāda laika tomēr reika saimniecība atradās. Tā nu pāris dienas un 60 ls(par reikas restaurāciju) + 20ls (par hidrauliskajām trubām) vēlāk sāku montēt to busā.

Pirmā problēma - šim motoram ir bijis gaisa kondicionieris - tātad lai izlocītu siksnu tādu vajag. Brīdi apspriežoties par kondicioniera nepieciešamību, apzinoties baudu vasarā braukt ar atvērtiem logiem un galu galā uzstādīšanas sarežģītību un izmaksas, tika izlemts, ka kondišku neliksim. Bet siksnu kaut kā jāizloka. Tā tapa viltotais kondišķa:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=rylxdff&n=DSC_0240

Skriemelis no kaut kāda opeļa:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=wbzyxrn&n=DSC_0241

Nācās pārvirpot arī vienu no parazītrullīšiem, lai jauno kondišku varētu uzstādīt netraucējot motora lanžeronam. Beigi beigās siksnas izmainijās ar 1-2mm atstarpi.:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=gswypry&n=DSC_0246

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=tratlay&n=DSC_0249

Un tad jau trubas, bačoks un aidā:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=kybesax&n=DSC_0243

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=fnprsyf&n=DSC_0252

Tā kā tajā brīdī busam bija 17 collu riteņi, tad sajūta uzliekot pastiprinātāju dievīga. Atkal, iekāpjot 5 cilvēkiem, bija iespējams pagriezt stūri, pat tik viegli, ka to mierīgi var izpildīt autoiekrāvēju stilā. Very Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
VWBus

VWBus


Number of posts : 288
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Bergen, N, Baldone, Lv

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty12.04.13 18:28

Nice!

Laba doma, kondicionierim. Man šobrīd griežas līdzi "pa tukšo"..

Drīkst jautāt, kur izgatavoji caurules stūres pastiprinātājam?

ps. tu man laikam sūtīji kautko par ātrumpārslēgu. Es diemžēl pašu linku neatradu. Varbūt vari atsūtīt vēlreiz?
Atpakaļ uz augšu Go down
http://martins.macs@gmail.com
Jorenz




Number of posts : 41
Join date : 06.03.13
Age : 42
Dzīvesvieta : Rīga

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty12.04.13 18:38

Hidro caurules var gan nopirkt jau gatavas gan pēc garuma izgatavot Hansa Flex.
http://www.hansa-flex.lv/
Var pat paņemt savu veco, cauro šļauku un viņi uz vecajiem uzgaļiem uzliek jaunu cauruli - vienīgi uz šadu operāciju viņi nedod garantiju Smile
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty13.04.13 1:16

VWBus rakstīja:
Drīkst jautāt, kur izgatavoji caurules stūres pastiprinātājam?

Kā jau Bufete teica, trubas var izgatavot jebkurā hidraulikas iecirknī - hansaflex, hydroscand utt. Es savējās izgatavoju Gulbenē.

VWBus rakstīja:
ps. tu man laikam sūtīji kautko par ātrumpārslēgu. Es diemžēl pašu linku neatradu. Varbūt vari atsūtīt vēlreiz?

Tev vēl ir aktuāls jautājums par kulisēm? Es esmu nolēmis kulisi izgatavot pats. Tad redzēs kā sanāks. Ļoti labas laivu troses dabūju KlipsB iecirknī - no Volvo Penta laivu motoriem. Troses izmērs 5mm, Bet čaļi solijās, ka šīs ir ļoti izturīgas, un paskaidroja kā troses nevajag likt - diemžēl tas sakrita ar to, kā man troses pirms tam bija saliktas. Domāju, Tuvākajās dienās varēšu ielikt kaut ko par ieplānoto kulisi.
Atpakaļ uz augšu Go down
Imants
Admin
Imants


Number of posts : 776
Join date : 27.08.10
Age : 60
Dzīvesvieta : jekabpils

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty13.04.13 5:07


Es savam hidrostūrei taisīju no gumijas tās caurules.Atplūdei bez drāšu audiem,spiediena ar vienu drāšu kārtu,Jāgriežas veikalos kur taisa hidro šlaukas traktoriem. bounce
Atpakaļ uz augšu Go down
VWBus

VWBus


Number of posts : 288
Join date : 25.03.11
Age : 44
Dzīvesvieta : Bergen, N, Baldone, Lv

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty18.04.13 18:17

Ok, paldies par cauruļu info. Manas laiks mainīt ar steigu.


Raitis rakstīja:

Tev vēl ir aktuāls jautājums par kulisēm? Es esmu nolēmis kulisi izgatavot pats. Tad redzēs kā sanāks. Ļoti labas laivu troses dabūju KlipsB iecirknī - no Volvo Penta laivu motoriem. Troses izmērs 5mm, Bet čaļi solijās, ka šīs ir ļoti izturīgas, un paskaidroja kā troses nevajag likt - diemžēl tas sakrita ar to, kā man troses pirms tam bija saliktas. Domāju, Tuvākajās dienās varēšu ielikt kaut ko par ieplānoto kulisi.

Par kulisi esmu domājis, bet pie īsta slēdziena tā arī neēsmu nonācis. Pamēģināju garāžā uz galda paeksperimentēt ar tām trosēm, kas man bija un teorētiski vajadzētu darboties, bet praksē varētu būt zināmas problēmas un jo īpaši ilglietošanā. Man ar redz sanāk braukāt tā, ka garāža nav "rokas sniedziena attālumā" un tad jau kautkas nojūk, tad ir dikti dumji...

Šībrīža plāns. Maija beigās tiks mainīta kārba un, tad vēlreiz mēģināt pārregulēt esošo sistēmu. Šis risinājums mazliet laika trūkuma dēl. Tad nobraukt līdz jūlijam un skatīties, ja ir sūdīgi, tad vai nu būvēt jaunu vai arī šis variants -futbus.com

Rolling Eyes
Atpakaļ uz augšu Go down
http://martins.macs@gmail.com
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.05.13 13:44

Turpinājums:

motortelpas uzfrišināšana. Īsuma visa rūsa ārā, grunts un krāsa iekšā + jāsataisa kronšteini visiem pribambasiem - tie ir:

Arrow Degvielas filtrs
Arrow Stūres pastiprinātāja bačoks
Arrow Interkūlera tosola bačoks
Arrow Busa tosola bačoki
Arrow Gaisa filtrs
Arrow Pats interkūlers
Arrow 2 Vakuma vārsti
Arrow Vakuma izplešanās tvertne

Baltu negribējās, melnu arī nē, kur nu vēl pelēku vai sarkanu. Ņemam oranžu.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=pciiuvh&n=WP_20130416_004

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=tfsprsd&n=WP_20130414_009

Papildus oriģinālajai skaņas izolācijai vēl mazliet izlīmēju zemo frekvenču izolāciju, jo netieku vaļā no dobjās motora skaņas.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=myfdmev&n=WP_20130417_006

Interkūlers:

Ūdens dzeses jo, aizmugurē pietiekamu gaisa pieplūdi dzesēšanai nevarēju nodrošināt. Tagad tosols no interkūlera iet uz priekšu, tur ir mazs apkures radiators. Cirkulāciju nodrošina Grundfoss.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=cmfbroj&n=WP_20130417_007

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=rmekenj&n=WP_20130418_001

Vēl tika sakārtoti vadi un dzesēšanas trubas, un vakuma trubas motortelpā.

Tagad prasās panna apakša visam lai nosegtu Grundfosu (spriegums-220V) un visas pārējās komunikācijas(n-tās tosola trubas, kārbas pārslēgšanās troses, vadu kaudzes).


Pēdējo reizi labojis Raitis 10.05.13 14:53; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.05.13 14:45

Turpinam!

Sagribējās bremzes. Gribējās visus ventilējamos diskus. Pēc divu nedēļu pamatīgas info meklēšanas tika nolemts par šādu komplektu:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=nhmfeso&n=WP_20130323_002

Gribējās visus ventilējamos diskus

Tātad Priekšējie nāk vecos Jaguāros, Renault masteros, un Toyota 4runner'os. Man no Toyotas. Četru 45mm cilindrīšu suporti, diskam ar biezumu 25mm. Diskus piemeklēju no VW sharan VR6. Ape Motors bija aizķēries šādu disku BREMBO komplekts par parastu disku cenu. Te apvirpotās stupicas un iecentrētie diski, samainīti jauni SKF gultņi.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=yfmrozl&n=WP_20130410_004

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=gpvhytz&n=WP_20130410_010


Suporti nokrāsoti pulverī + samainīti remkomplekti, viens jauns cilindrs un viss kārtīgi iztīrīts un izpulēts.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=fnknxjk&n=WP_20130405_009

Uzmetums:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=xgmzhlx&n=WP_20130412_011

Tīrraksts:

Uz lāzera izgriezti 1.5 mm nerūsējošā tērauda dubļu bleķi, lai diskus iecentrētu suportos, nācās novirpot 1.8mm no stupicas. Suportu skrūvju attālums 90mm, kas sakrīt ar mūsējo. Mazliet nāccās pieslīpēt šo to, bet tā diezgan labi der virsū.

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=kdjfypq&n=WP_20130413_002

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=nhdiptm&n=WP_20130413_003

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=eyxlhvk&n=WP_20130413_007


Tālāk aizmugurējās.
Tāds pats dubļu bleķis. Suporti no Audi V8, diski arī. Disku biezums 20mm, ventilējamie, 269mm diametrs. Roķene suportā.

Šeit jātaisa kronšteins, kurš skrūvējās pie plaukta, un tad pie tā suports. Lai iecentrētu disku suportā, atkal nācās 0.8 mm novirpot no stupicas. kronšteins no 10mm tērauda. Skrūvju vitetas pie plaukt jāurbj no jauna un jāgriež vītnes. Roķenes troses no tā paša Audi, kuras diez gan labi der, jo ir 1.6m garas. Piemeklēju smukus stiprinājuma puļķus, pārmetinājām stiprināšanās vietu, kur troses stiprinās pie kloķa troses, un strādā lieliski. Bildes:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=sxjzuee&n=WP_20130414_002

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=kfzqdnn&n=WP_20130414_003

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=wtlzrnd&n=WP_20130414_006

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=aqnepmu&n=WP_20130414_008
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.05.13 15:07

Samainītas arī atsperes:

Bilde nav diez ko izteiksmīga, bet krāsu var saprast Very Happy .
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=rmekenj&n=WP_20130418_001

Beidzot atrisināts arī špilku jautājums - vienārši uzvirpojām paši. Un starp citu, Lt špilkas ir ļoti labā garumā, bet tās iet iekšā bez uzspīles. tā kā, ja kādam vajag varu tās notirgot pa 1.5 ls gabalā, jo apvirpojot un iemetinot kā Roberts to izdarīja, tās būtu ok. Bet mēs nopirkām kaut kādu uztaisījām šādas:

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Thumb.php?i=omjktvi&n=WP_20130417_001

Ja kādam vajag, rakstiet privāti. Varbūt varam uztaisīt vēl kādu komplektiņu.

Šeit lieku tikai pāris bildes, pārējās var apskatīt failiem.lv.
Atpakaļ uz augšu Go down
Raitis

Raitis


Number of posts : 190
Join date : 10.09.10
Age : 35
Dzīvesvieta : Zeltiņi

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.05.13 15:12

Jums noteikti interesē arī aizmugurējo bremžu izmaksas. Varu pateik ka tie nav 600-900 Eur kā piedāvā vācieši. Man tie bija 25 suporti, 10 krāsošana, 10 remkomplekts, 25 roķenes troses, 50 diski, 10 ls dubļu bleķi un kronšteini, 15 ls kolotkas. Tātad 145 par visu komplektu, kas ir pilnīgi kā jauns. tajā skaitā Zimmerman diski un kolotkas, kas galīgi nav lejas gals. Nākamreiz gan es samainītu arī suportus pret atjaunotajiem, jo mehāniķis teica ka par viena suporta roķeni neko daudz prognozēt nevar.
Atpakaļ uz augšu Go down
uldis

uldis


Number of posts : 729
Join date : 27.08.10
Age : 56
Dzīvesvieta : Rīga, Valdlauči

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.05.13 16:19

Prieks par Tevi !!!
Atpakaļ uz augšu Go down
Imants
Admin
Imants


Number of posts : 776
Join date : 27.08.10
Age : 60
Dzīvesvieta : jekabpils

Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty10.05.13 16:49


Ļoti labi pastrādāts,augsta klase. alien alien alien alien alien alien alien alien alien alien alien alien alien
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content





Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty
PostTēma: Re: Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...   Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER... Empty

Atpakaļ uz augšu Go down
 
Zaļais busiņš, Party busiņš... Diesel POWER...
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 3Pāriet uz lapu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zaļais..........
» Zaļais monstrs augšāmcēlies!
» TomsD Zaļais Boileru remonts
» Busiņš pārdots
» Mans Busiņš

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
 :: Mans VW T3-
Pāriet uz: